Районний семінар вчителів образотворчого мистецтва та художньої культури

7 груд. 2015

Діалог традицій і новаторства.

Креативність і вміння творити – головні вимоги до сучасної людини, що живе у світі глобальних змін та інтеграційних процесів, надзвичайно стрімкого розвитку техніки та інформаційних ресурсів. У контексті таких підходів особливої актуальності набувають дисципліни художньо-естетичного циклу, оскільки їх впровадження в освіту є перетворенням виховання й навчання на творчий процес. Учитель завжди у пошуку сучасних педагогічних технологій, оптимальних, дієвих шляхів впливу на дитину.

Сьогодення спонукає педагога до внесення змін у систему виховання, одухотворення дитячих душ, формування й розвитку особистості новими формами та методами, бо лише творчий вчитель може розвинути творчі здібності учнів.

З метою залучення школярів до вивчення й збереження яскравих зразків народного мистецтва, успадкування духовних надбань українського народу одного із  основних елементів розвитку духовної сфери молодого покоління через усвідомлення власної причетності до національних художніх традицій 17 листопада 2015 року у Вільненському НВК «Школа – дошкільний заклад» відбувся районний семінар вчителів образотворчого мистецтва та художньої культури «Розвиток духовної сфери учнів через усвідомлення власної причетності до національних художніх традицій».

Учасники семінару визначили основні теоретичні та практичні засади формування духовно-ціннісних компетентностей на уроках художньо-естетичного циклу, ознайомились із досвідом роботи учителів мистецтва, інноваційними технологіями мистецької освіти Новомосковського району.

Експрес-інформація Москаленко Таміли Дмитрівни, методиста районного відділу освіти, «Формування та розвиток людини, компетентної у базових цінностях своєї культури на уроках образотворчого мистецтва та художньої культури» мотивувала педагогів до пошуку нових форм роботи.

Майстер – клас «Миколаївський розпис», який провела Касьян Інна Вікторівна, учитель образотворчого мистецтва та художньої культури Піщанської ЗОШ І-ІІІ ст., спеціаліст вищої категорії, керівник гуртків районного центру художньо-естетичної творчості «Петриківський розпис, українська народна  вишивка», збагатив методичну скарбничку кожного вчителя  практичними вміннями і навичками.

Презентація «Миколаївський розпис – мистецька історія мого краю» Райко Маргарити, випускниці Миколаївської ЗОШ І-ІІІ ст., переможиці Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості стала яскравим прикладом роботи вчителя з обдарованими дітьми.

Досвідом роботи з організації проектної діяльності на уроках художньої культури поділилася Миргородська Світлана Петрівна, учитель образотворчого мистецтва та художньої культури Орлівщинської ЗОШ І-ІІІ ст., спеціаліст вищої категорії, «вчитель-методист», керівник РМО учителів образотворчого мистецтва і художньої культури, на прикладі мультимедійної презентації «Мелодія собору».

Занурив в атмосферу космічних образів учасників  семінару урок – «СМОМ» на тему «Зустріч з інопланетним митцем», проведений Потапенко Валентиною Миколаївною, учителем образотворчого мистецтва та художньої культури Меліоративної ЗОШ І-ІІІ ст., спеціалістом вищої категорії, «вчителем-методистом», переможцем конкурсу «Учитель року - 2015».

Новизна показаного досвіду, інноваційні технології сприятимуть подальшому ефективному формуванню соціально-зрілої, високопатріотичної, творчої компетентної особистості.