Круглий стіл вчителів етики та християнської етики

20 лист. 2015
18 листопада 2015 року на базі Піщанської ЗОШ відбувся круглий стіл вчителів етики та християнської етики Новомосковського району на досить актуальну для реалій сучасної України тему «Активізація національно-патріотичного виховання засобами курсів морально-духовного спрямування».

Круглий стіл

вчителів етики та християнської етики

Спочатку Макарова Олена Сергіївна, голова РМО, вчитель християнської етики Вільненського НВК, у своєму виступі «Аксіостратегія становлення національного виховного ідеалу», який розпочала з перегляду патріотичного кліпу про Україну, окреслила основні напрямки роботи з даної проблеми. А потім продемонструвала у практичній площині на прикладі теми «Стійкість у відстоюванні правди. Пророк Ілля» методи, що допомагають формувати національну свідомість учнів, зокрема, використання для мотивації вірша генія українського народу Т.Г.Шевченка, дослідження учнів про вшанування пророка Іллі у нашого народу, виконання вправи «Вчимося на прикладах»: «Хто в сучасній Україні є прикладом мужності і боротьби за свою правду?». Вчителі  християнської етики Хутір – Губиниської ЗОШ Комарин Ольга Іванівна та Євецько-Миколаївського НВК Титаренко Світлана Григорівна висловили свої ідеї та думки щодо активізації національно-патріотичного виховання на своїх заняттях.

Власним досвідом розробки  уроку з «Біблійної історії  та християнської етики» у 6 класі на тему «Виконання своїх обов’язків. Пророк Іона» поділилася Купрієнко Тетяна Григорівна, вчитель християнської етики Знаменівської ЗОШ  № 2. Поповнити свої знання про святу людину в історії української землі преподобного Іова, ігумена Почаївського учасники круглого столу змогли за допомогою мультимедійної скриньки «Іов Почаївський», яку підготувала вчитель християнської етики Знаменівської ЗОШ № 1 Кривозуб Олена Петрівна.

А ще  всі присутні мали змогу зануритися у мелодійний світ пісень на духовну тематику під час аудіолекції «Біблія в світових шедеврах : Біблія в музиці».

Підводячи підсумки зустрічі, методист районного відділу освіти Алексєєва Ніна Олексіївна наголосила, що  вчителі християнської етики району  повинні сприяти становленню системи виховання, орієнтованої на досягнення національного  ідеалу та забезпечувати формування ціннісної складової в структурі особистості громадянина України, позитивного мислення стосовно вирішення різних життєвих світоглядних, суспільних чи особистісних ситуацій.