Участь у Всеукраїнському місячнику шкільних бібліотек

2 лист. 2020
Мета Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек - об'єднання духовних і інтелектуальних ресурсів України для розвитку вітчизняних шкільних бібліотек як каталізаторів процесів виховання, освіти та розвитку дітей і юнацтва.

З метою розкриття потенційних можливостей шкільної бібліотеки, підняття її престижу, привернення уваги вчительської, учнівської та батьківської громадськості до проблем шкільної бібліотеки , популяризації читання в Україні та всебічного розвитку особистості  проведено Всеукраїнський місячник  шкільних бібліотек. Ця широкомасштабна рекламна акція покликана сформувати в соціумі відповідальне ставлення до професії шкільного бібліотекаря, який в сучасних умовах забезпечує створення оптимальних умов для реалізації освітніх і виховних завдань школи шляхом виконання інформаційної, освітньої, культурної та дозвільної функцій. Реалізуючи кожну з чотирьох зазначених функцій, шкільна бібліотека сприяє розвитку інтелектуального та творчого потенціалу тих, хто вчить, і тих, хто навчається.

В Попасненській ЗОШ І-ІІІ ступенів участ у місячнику проведено за ініціативою бібліотекаря щколи Решетової Галини Володимирівни

Бібліотекар закладу Шерстюк Лідія Іванівна запросила здобувачів освіти до проведення Місячника шкільних бібліотек за темою: «Шкільна бібліотека та екологічна просвіта учнів». Серед здобувачів освіти молодшої ланки старшокласниками проведено екскурс в Країну “Книгарію”, бесіди про створення книги та бережне ставлення до неї, діти малюють малюнки, пишуть вірші, цікавляться їх різновидністю. Перші любителі книги приєдналися до акції “Книга власними руками”, яку майстерно створили – учениця 9 класу Ісаєва Анастасія та 10-класниця Чекерес Віталіна на чолі з вчителем трудового навчання Глушицькою Людмилою Сергіївною.  На всіх користувачів протягом місячника чекали цікаві зустрічі, анкетування, розгадування ребусів і кросвордів, “Цікавинки від Даринки”, відеоперегляди про книгу, письменників та поетів, зустрічі, корисні справи екологічного направлення задля примноження та збереження дерев рідного краю.

\

В рамках місячника "Екологічна просвіта учнів" у шкільній бібліотеці Губиниської філії  КЗ «Губиниський ЗЗСО І-ІІІ ступенів №2»(опоний заклад) було проведено захід "Я бережу твою природу, бо в мене, земле, ти одна". Маленькі читачі разом з бібліотекарем Т.М.Лялькою обговорювали проблеми довкілля, ділилися своїми думками, як не зашкодити природі, розумно споживати воду, світло, сортувати сміття, утилізовувати такі небезпечні для природи батарейки. Працюючи в групах, школярі показали свої знання в розгадуванні кросвордів, складання лото, вміло знаходили картинки птахів та тварин до складених назв. Знайти інформацію діти могли в енциклопедіях та довідниках про живий світ, періодичних виданнях екологічного напрямку ".

Учасники екологічної майстерні " Природа і творчість" довели, що природний матеріал ідеально підходить для виготовлення різноманітних поробок. Це  можна побачити із робіт учнів 1 класу - Владика Кукузи, Діми Губського, 2 класу - Ніколь Хворост та Іллі Біжко, 5 класу - Христини Дорошук, Іллі Забуги, 8 класу - Владика Охмата.

Здобувачі освіти  вміють побачити красу природи навколо себе. Доказом цього став фотовернісаж "Бринить природи мова кольорова". На виставці представлені роботи І.Забуги, К.Саркісян, Є. Лебідь, П.Кондратенко, С.Нікішиної , Х.Дорошук- 5кл., А.Деркач - 6 кл.,А.Онищенко - 9 кл. А також роботи вчителів - Н.В.Охмат та Л.Г.Щегляк. Молодші учні продемонстрували свій художній талант, взявши участь у конкурсі малюнків "Планета в руках дітей". Це Владислав Кукуза, Артем Богомол, Валерія Усик, Назар Конюхов, Данило Улан, Каміла Івченко( 3 кл.).