Наздоженемо: курс про подолання освітніх втрат у початковій школі

25 бер. 2024
25 березня на базі ЦПРПП Губиниської селищної ради в Губиниському ліцеї за підтримки МОН та у партнерстві з UNICEF Ukraine Освіторія відбувся тренінг “Наздоженемо: курс про подолання освітніх втрат у початковій школі” для учителів початкових класів.

Освіторія – громадська організація, яка займається розвитком освіти в Україні, створенням нових освітніх програм для школярів. Основна ціль – вивести українську освіту на міжнародний рівень, зробити навчання на найвищому рівні доступним.Тренінговий центр Освіторії – це унікальна платформа для розвитку, навчання та натхнення.

Освітні втрати — це прогалини у знаннях і навичках, які виникають в учнівства під час освітнього процесу у порівнянні зі стандартами освіти та очікуваними результатами навчальних здобутків. Лариса Кульбач, старший викладач дошкільної та початкової освіти Комунального закладу “Дніпровської академії неперервної освіти,” заслужений вчитель України провела тренінгову сесію, на якій ознайомила вчителів з форматами виявлення та стратегіями подолання освітніх втрат учнів у початковій школі. Провела роботу в групах щодо вироблення алгоритму діагностування навчальних втрат та ресурси для діагностування; практичними кроками щодо подолання навчальних втрат; надала рекомендації, які можуть бути корисними вчителям.

Вчитель може самостійно оцінити прогалини в знаннях учнів і вирішити, що надолужувати разом, а що індивідуально. Важливо пам'ятати, що надолуження освітніх втрат може зайняти час, тож важливо бути терплячими та надавати постійну підтримку учням. У ході рефлексивної діяльності, перерві на каву, педагоги обмінялися своїми думками та враженнями. Продуктивно, творчо, зрозуміло, натхнено,… – саме так оцінили освітяни взаємодію під час навчання.

Вдячні за співпрацю Ларисі КУЛЬБАЧ - керівнику тренінгу, старшій викладачці дошкільної та початкової освіти Комунального закладу “Дніпровської академії неперервної освіти,” платформі Освіторія. Дякуємо Надії РЕШЕТНЯК - директору Губиниського ліцею, за створення сприятливих умов та комфортної атмосфери для професійного зростання педагогів.