Виховуємо патріотів

14 черв. 2023

Всеукраїнська дитячо-юнацька військово-патріотична гра “Сокіл” (“Джура”) впроваджується в навчальні заклади України з 2003року. Ця робота проводиться Міністерством освіти і науки, молоді та спорту України спільно з Радою козацьких отаманів України та МБУ “Центр Національного Відродження” при сприянні Міністерства оборони України, Міністерства внутрішніх справ, Міністерства надзвичайних ситуацій, а також Служби безпеки України та Державної прикордонної служби України. За підсумками роботи на цей час гра “Сокіл” (“Джура”) зарекомендувала себе як найбільш вдала форма позашкільної роботи з виховання молоді. У жодній країні світу немає виховання „взагалі”. Виховання завжди має конкретно-історичну національно-державну форму вираження і спрямоване на формування громадянина конкретної держави. Виховання не може бути безнаціональним – воно є саме національним.

Базовою навчально-виховною системою, що має вже десятилітній практичний досвід роботи в різних школах по всій Україні, є Всеукраїнська дитячо-юнацька військово-патріотична гра “Сокіл” (“Джура”). За цей час Гра набула ознак загальноукраїнської системи національно-патріотичного виховання дітей і молоді.

Новомосковський район у II (обласному) етапі Гри у 2023 році представляла Василівська гімназія Губиниської селищної ради.

Всеукраїнська дитячо-юнацька військово-патріотична гра “Сокіл” (“Джура”) у Василівській гімназії, де директором творчо, самовіддано і плідно працює Ірина Володимирівна Шаповал, не просто гра, а практично системна патріотична виховна робота педагогічного колективу з учнями починаючи з 2015 року, і тому козацький рій гімназії “Низові характерники” є незмінним учасником обласних етапів Гри протягом останніх п’яти років. Щороку навесні проводяться семінари - практикуми на базі Василівської гімназії для керівників закладів освіти та вчителів, відповідальних за організацію і проведення початкового етапу гри “Сокіл” (“Джура”), і  Ірина Володимирівна щедро ділиться багатим досвідом організації виховної роботи в гімназії на засадах дитячо-юнацької військово-патріотичної Гри та участі у II (обласному) її етапі.

Початковий етап Гри тадиційно щороку проходить на базі Василівської гімназії, оскільки зусиллями  вчителів гімназії, зокрема Педаном І.І. і М’ясоїдом О.П., створено гарну спортивну базу для проведення Гри.

В цьому навчальному році всі конкурси обласного етаного пу Гри проводились з 05 по 13 червня в онлайн форматі через воєнний стан в Україні. Весь корлектив педагогів-однодумців Василівської гімназії під керівництвом директора гімназії та керівника рою вчительки Олени Борисівни Волощенко працював над втіленням власних ідей до Гри. Створено було декілька творчих учительських груп, і кожна з них відповідала за підготовку певного конкурсу Гри: готували з дітьми конкурс “Відун” - для цього штурмували літературу, яка пропонувалась в програмі до нього; працювали над створенням звіту про роботу козацького рою “Низові характерники”; готували дітей до участі в конкурсах Гри “Рятівник”, “Спортивне орієнтування”, “Пластун”. Всі вчителі активно працювали майже цілодобово два дні під час роботи над звітом - за умовами Положенням Гри - з усіма фотосесіями.

Вісім учасників рою козаків “Низові характерники” середньої вікової групи: Анастасія Липа, Ярослава Сіроклин, Роман Мирошник, Олександр Черниченко, Юлія Онищенко, Вікторія Онищенко, Євген Войчук, Валентин Чумак у творчій співпраці зі своїми учителями здобули у II (обласному) етапі Всеукраїнської дитячо-юнацької військово – патріотичної гри “Сокіл” (“Джура”) (онлайн)” почесне третє місце серед тридцяти чотирьох учасників закладів освіти Дніпропетровської області. Щирі вітання вчителям-наставникам і учням Василівської гімназії Губиниської селищної ради, які у творчій співпраці досягли такого високого результату.

Всеукраїнська гра “Сокіл” (“Джура”) – це шлях свідомого опанування геройськими, лицарськими, гуманними і демократичними традиціями українського народу, сформованими на засадах козацького світогляду, національної гідності, високої самосвідомості та активної громадянської позиції, національних і загальнолюдських духовних і моральних цінностей та здорового способу життя; виховання духовно та фізично розвиненого юного покоління суверенної держави в дусі відданості Україні та її народу; підготовки молоді до творчої праці, військової служби та захисту України. Джурами у козацькі часи називали юнаків, які готували себе до захисту рідної землі та українського народу, і саме таких патріотів виховує педагогічний колектив Василівської гімназії. Виховання не може бути безнаціональним – воно є саме національним.