Права людини понад усе

15 груд. 2020
З нагоди проголошення Загальної декларації прав людини, відповідно до Закону України Про охорону дитинства, Конвенції ООН про права дитини з 10 грудня по 14 грудня у закладах освіти пройшов Тиждень права.

У Вільненському НВК Тиждень права розпочався Єдиним уроком “Права людини”, в ході якого здобувачі освіти розкрили поняття і сутність прав людини, основні механізми їх захисту, висвітлили питання міжнародно-правових стандартів у сфері захисту прав людини, повторили права дитини. З метою підвищення рівня правової культури та набуття учнями необхідного рівня правових знань у початковій школі проведена інтерактивна бесіда “Всі діти рівні у своїх правах”, у 5-8 класах – правове віче “Основоположні права і свободи людини”, а старшокласники побували у майстерні громадянина “Як захистити свої права”. Цікаво та пізнавально пройшла уявна мандрівка “У чарівній країні прав” у групі дошкільного відділення, під час якої малеча в ігровій формі  знайомилася з основними правами людей.        Протягом Тижня права у закладі відбулися арт – естафета “Права людини понад усе”, юридична консультація з  представниками ювенальної превенції “Незнання законів не звільняє від відповідальності”, віртуальний турнір “Юні знавці права”, перемогу в якому здобула учениця 10 класу Гончаренко Богдана, організована бібліотечна полиця з літератури правового змісту “Я маю право жити на землі”. Для вчителів закладу проведено педагогічний брифінг “Національний механізм захисту прав людини в Україні”, протягом якого розглянуто міжнародні, європейські механізми захисту прав людини, особливості національного механізму, як громадянське суспільство може впливати на захист прав людини.