Про відзначення Всесвітнього Дня туризму та Дня туризму в Україні

13 жовт. 2015
Про відзначення Всесвітнього Дня туризму та Дня туризму в Україні

Керуючись Законом України «Про місцеві державні адміністрації», Указом Президента України від 21 вересня 1998 року № 1047/98 «Про День туризму», на виконання Програми розвитку туризму у Дніпропетровській області на 2014 – 2022 роки, затвердженої рішенням обласної ради від 20 червня 2014 року № 532-26/VI, розпорядження голови обласної державної адміністрації № р-393/0/3-15 від 13.07.2015, листа департаменту освіти і науки вих. №3766/0/211-15 від 20.07.2015 «До відома та врахування в роботі», наказу відділу освіти № 320-з від 14.09.2015 «Про відзначення Всесвітнього Дня туризму та Дня туризму в Україні», з метою вивчення історії та культури свого краю, популяризації туристичного потенціалу, формування іміджу Дніпропетровської області, Новомосковського району, свого села як туристичного регіону, залучення школярів до розвитку туризму в закладах освіти протягом вересня пройшли заходи присвячені святкуванню Всесвітнього Дня туризму та Дня туризму в Україні.

Заходами були охоплені школярі всіх вікових категорій. Найбільш змістовно та різнопланово День туризму був відзначений у Перещепинській ЗОШ №2, Вільненському НВК, Гвардійській ЗОШ, Голубівській ЗОШ, Губиниській ЗОШ №2, Знаменівській ЗОШ №2, Королівській ЗОШ, Левенцівській ЗОШ, Мар'янівській ЗОШ, Михайлівській ЗОШ, Гнатівському НВК, Перещепинській ЗОШ №1, Піщанській ЗОШ, Спаській ЗОШ, Черкаській ЗОш, Видвиженівській ЗОШ.

З нагоди свята Дня туризму 18 вересня у Перещепинській загальноосвітній школі І-ІІІ ступеня №2 було проведено  туристичні змагання «Майбутній турист в дії» з метою популяризації спортивного туризму, пропаганди здорового способу життя серед учнів, формування практичних вмінь та навичок виживання у  похідних  ситуаціях, організації дозвілля школярів.

До участі залучалися учні 6-8 класів, зокрема, члени гуртка «Топографія, туризм, спортивне орієнтування», який функціонує на базі навчального закладу. Було сформовано дві збірні  команди під керівництвом  педагога-організатора  керівника гуртка Чернуської Віти Миколаївни та  вчителя фізичної культури Руденка Валерія Валерійовича.

В програмі туристичних змагань передбачалися практичні заняття та конкурси. Великий інтерес учнів викликала туристично-спортивна гра «Орієнтування на місцевості». Командний дух та почуття відповідальності перед колективом особливо відчувалися під час встановлення палатки на швидкість та бігу по азимуту. Також діти захоплено відповідали на запитання вікторини «Люби і знай свій рідний край» та «Турист завжди стежину знайде».

Нагородою для всіх учасників був хороший настрій та море позитивних емоцій.

У Знаменівській ЗОШ №2 з 1982 року працює гурток спортивного орієнтування під керівництвом Купрієнка Олександра Васильовича.  Учні школи неодноразово ставали переможцями  Всеукраїнських та обласних змагань з даного виду спорту. За час існування гуртка 28 вихованців Олександра Васильовича стали Чемпіонами  України зі спортивного орієнтування.

У рамках тижня туризму був проведений чемпіонат школи зі спортивного орієнтування.