Cемінар-практикум вчителів музичного мистецтва на тему: «Художньо-естетична освіта на уроках музичного мистецтва як передумова загальнокультурного розвитку особистості»

9 лют. 2018
8 лютого 2018 року на базі Піщанської ЗОШ І-ІІІ ст. відбувся районний семінар-практикум вчителів музичного мистецтва на тему: «Художньо-естетична освіта на уроках музичного мистецтва як передумова загальнокультурного розвитку особистості». З найкращими побажаннями добра, любові і миру зустрічали гостей вчителі музичного мистецтва Піщанської ЗОШ Ященко З.Г. та Лаврик О.О., виконавши пісню «Господи, помилуй нас». Зоряна Григорівна Ященко є також керівником народного аматорського вокального гурту народної пісні «Музиченьки» при Піщанському Б/к та регентом у храмі Покрова Пресвятої Богородиці (м.Дніпро); Оксана Олександрівна Лаврик – керівник народного квартету «Камертон» при Піщанському Б/к та регент у піщанському храмі Св.Архистратига Михаїла.

Рoзпочалась робота семінару-практикуму з уроку музичного мистецтва «Історія рок-музики» у 7-А класі (З.Г.Ященко). На сьогоднішній день дуже гостро стоїть питання молоді і рок-музики, тому на своєму уроці вчитель показала дітям особливості даного стилю і вже всі разом змогли правильно сформувати як позитивні, так і негативні риси року. А розповідаючи про рок в Україні Ященко З.Г. згадала відомого українського композитора, культового співака, письменника, телеведучого, продюсера, актора, фронтмена гурту «Скрябін» – Андрія Кузьменка (Кузьма Скрябін), який трагічно загинув у ДТП 2 лютого 2015 року.

Наступним був урок музичного мистецтва «Динамічний і темповий розвиток» у 3-А класі (Лаврик О.О.). Діти дізналися на скільки по-різному можна виконати навіть один і той же твір, спробувавши на прикладі розспівок та української народної пісні «Грицю, Грицю до роботи»; вчителі ж мали змогу побачити яскравий урок-гру. Закінчилося заняття патріотичною піснею «Будем козаками».

Після відкритих уроків учасники семінару-практикуму відвідали цікаву екскурсію до шкільної музейної кімнати декоративно-прикладного мистецтва, яку для них провели вчителі трудового навчання Коніщук А.І. та образотворчого мистецтва Касьян І.В.

Після екскурсії вчителі музичного мистецтва побачили фрагмент роботи хорового гуртка з елементами духовної музики (Лаврик О.О.). Заняття розпочалося з двоголосних розспівок. А на основі духовної пісні «В Назареті зацвіла лелія…» Оксана Олександрівна показала особливості звучання та виконання духовної музики, голосоведення, особливості дихання та роботи артикуляційного апарату і найголовніше – розуміння духовної музики. Після продуктивної роботи діти-учасники шкільного хору склали свої найкращі побажання для гостей у розспіві «Многая літа».

З презентацією свого педагогічного досвіду «Розвиток української народної пісні в умовах технологічного прогресу ХХІ століття» виступила Ященко З.Г. Вона розказала про важливість української народної пісні і показала роботу гуртка «Фолькмюзік», з учасників якого вже сформувався гурт «Гроно калини».

А на завершення семінару відбувся виховний захід «Скрябін.Концерт пам’яті» присвячений 3-й річниці загибелі Андрія Кузьменка (лідера гурту «Скрябін»). Гості мали змогу пригадати світлу постать нашого сучасника. Зокрема прозвучали пісні: «Старі фотографії», «Шкільна любов» у виконанні гурту «Гроно калини», «Спи собі сама» у виконанні М.Спічака та В.Худяєва, «Любити-платити» – у виконанні дуету дівчат В.Мирної та С.Поліщук, «Люди, як кораблі» – у виконанні Зоряни Ященко, «Мам» – у виконанні гурту «Гроно калини» та соліста М.Спічака. Лейтмотивом, як і побажанням всім учасникам семінару був вислів З.Ященко: «Будьте справжніми! Будьте настоящими! Щоби стати щасливими…»