Увага! Діти на дорозі! Вільненський НВК

21 вер. 2017
З 20 серпня по 20 вересня уся шкільна громада Вільненського НВК стали активними учасниками Всеукраїнської акції «Увага! Діти на дорозі!».

З метою  посилення роботи щодо запобігання дорожньо-транспортного травматизму дітей, удосконалення форм і методів профілактичної роботи серед неповнолітніх учасників дорожнього руху, прищеплення дітям навичок безпечної поведінки на дорозі, привернення уваги громадськості до проблем гарантування безпеки руху та запобігання випадків травмування дітей в автопригодах та під час руху на вулично-шляховій мережі у Вільненському НВК  були  заплановано та проведено профілактично- інформаційні загальношкільні та класні  заходи: профілактична лінійка «Ми за безпечний рух», Єдиний урок дорожньої безпеки «Будь уважним на дорозі!»», дитячий практикум «Дорожня абетка», рольова гра «Вулиця – твій друг», арт-світлиця «Кольори безпечної дороги», практичне заняття «Як потрібно переходити дорогу», віртуальна подорож «У країні дорожніх знаків», година профілактики «Мінус один. Не стань наступним!», статистичні хроніки «ДТП: причини та наслідки», круглий стіл «Знаємо. Вивчаємо. Виконуємо», бібліополиця «Знай дорослий, знай дитя: БЕЗПЕКА РУХУ – це життя», п’ятихвилинки безпеки «Правила попередження дорожньо-транспортних пригод», «Правила перевезення учнів автомобільним, електричним чи залізничним транспортом», «Безпека життєдіяльності учнів під час шляху з дому і назад», під час яких учителі  прищеплювали учням правила безпечної поведінки на дорозі та доводили цінність життя кожної людини.

З величезним задоволенням учні 1-11 класів приєдналися до загальношкільної інтерактивної  акції «Зелене світло-світло безпеки», під час якої діти, повторюючи правила дорожнього руху, передавали один одному  світлофорчики з зеленим кольором як символ безпечної дороги та позиціонування себе як відповідальних учасників дорожнього рух.

Оскільки біля приміщення закладу проходить швидкісна траса, яка є джерелом підвищеної небезпеки, особливу увагу було приділено  обстеженню прилеглої території та  стану  дорожньої розмітки біля НВК, складено відповідний акт та отримано письмовий дозвіл батьків про самостійний перехід дітьми автомагістралей та швидкісних трас під час їх прямування до школи та в зворотному напрямку. Починаючи з 7.30 ранку,  щодня  вчителі НВК регулярно чергують на дорозі під час перерв та перед початком занять. Учителі початкових класів та вихователь групи продовженого дня постійно переводить дітей через дорогу після закінчення занять та при необхідності саджає до автобусу. Класними керівниками разом з батьками було розроблено  безпечний  маршрут  дітей від дому до школи і в зворотному напрямку. Перед закінченням останнього уроку вчителями проводяться  хвилинки безпеки про дотримання учнями правил дорожнього руху.

В кабінетах оформлено куточки безпеки руху «Маршрут безпеки», на яких розміщено актуальну інформацію з безпеки руху дітей. На сайті НВК розміщено пам’ятки з безпеки дорожнього руху. На нараді  при директорові  розглянуто питання «Актуальні аспекти безпеки дорожнього руху дітей  в Україні», визначено методи запобігання травмування та загибелі дітей на дорогах, шляхи покращення вивчення учнями норм безпечної поведінки в процесі дорожнього руху, наголошено на відповідальності вчителів за життя дітей під час навчально – виховного процесу.  А для батьків був проведений батьківський лікбез «Дорожньо  – транспортні пригоди: сумна статистика небезпеки».

Педагогічний колектив Вільненського НВК переконаний, що їхні вихованці ростуть свідомими та відповідальними учасниками дорожньо-транспортного руху.

Заступник директора з ВР

Вільненського НВК