КОЗАЦЬКОМУ РОДУ НЕМА ПЕРЕВОДУ!

2 черв. 2017
Міжнародний День захисту дітей

Як часто ми мріємо про закордонні подорожі, про небачені заморські країни не замислюючись над тим скільки прекрасних  і по справжньому захоплюючих, з унікальною енергетикою та дивовижною природою є місць в Україні. Саме таке відкриття - подорож до Національного заповідника, одного з семи чудес України, історико – культурного комплексу Хортиця подарував обдарованій молоді Центру художньо – естетичної творчості учнівської молоді засновник благодійного фонду «Твій Рідний край», народний депутат України Вадим Григорович Нестеренко.

І ось він – сонячний ранок, комфортабельний автобус, обізнаний екскурсовод і ми в очікуванні надзвичайних мандрів. Три години і наше веселе, дружне товариство на славній Хортиці.

Унікальний історичний комплекс перевершив усі сподівання, адже з перших кроків по уславленій Січі ти розумієш, що начебто пройшов крізь час і потрапив до унікального світу, де маєш можливість доторкнутися до живої історії, яка тут знайшла своє відображення у кожній споруді, у кожному предметі, у кожному камінці.

З неабиякою цікавістю ми поринули у світ січового побуту, переглянули виставки – діорами козацької зброї, старовинних ікон. Стали учасниками захоплюючої вистави відважних і спритних «Січових козаків». Шаровари, вишита сорочка, вороний кінь та шабля… неодмінні атрибути справжнього козака. Важко знайти когось, котрий би не мріяв усе це приміряти, осідлати, взяти до рук. Наші – змогли. Адже така нагода: постріляти з лука, проїхатися на коні, самотужки викарбувати монету, поцілити з пістолі, здійняти у переможному жесті  бойову шаблю.

Враження переповняли, а душа раділа цій надзвичайній подорожі. Тож щирими були слова вдячності на адресу народного депутата України Вадима Григоровича Нестеренка та людям, які допомогли в організації поїздки заступнику Перещепинського міського Голови Ніні Степанівні Погорілій, екскурсоводу – професіоналу Миколі Івановичу Чорному, водію автобуса Володимиру.

Оплески вдячних мандрівників повсякчас лунали на Хортиці, адже Запорізька Січ – одне з тих сакральних місць куди ми обов*язково ще повернемось.