"МОЄ ПРИДНІПРОВ*Я!"

4 трав. 2017
"ВОНИ ПЛЕКАЮТЬ УКРАЇНУ ТВОРЧОЮ ДУШЕЮ"

Вони плекають Україну творчою душею

Наприкінці квітня на сцені  Новомосковського палацу Металургів відбувся  зональний  огляд – конкурс дитячої художньої творчості серед учнів загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів «Моє Придніпров’я».

Мистецький  захід був добре продуманий як тематично, адже барвистою ниткою на концерті проходила тема патріотизму, якої торкалися ледь чи не всі виконавці, так і жанрово.

У звітній програмі взяли участь 244 учня району, які представили 28 кращих номерів художньої самодіяльності.

Цілком зрозуміло, що всім  хотілося, щоб кожен номер  був цікавим не тільки глядачам, а й поважному обласному журі до складу якого увійшли:  провідний фахівець обласного методичного центру клубної роботи та народної творчості Дишук Олександр Михайлович, методист КПНЗ ДЮК «Веснянка» Надія Петрівна Кучма, викладачі Дніпропетровського коледжу культури і мистецтв Луговська Людмила Іванівна та Дмитрієв Володимир Володимирович, голова журі,  завідувачка сектором позашкільної освіти та виховної роботи Департаменту освіти Дніпропетровської ОДА Федорченко Катерина Євгенівна.

Старання,  талант учасників і увесь спектр представлених мистецьких жанрів  був високо відзначений членами журі, а присутні в залі щедрими оплесками дякували артистам і керівникам за їх творчу працю.

Професійною підготовкою були відзначені  колективи: духового оркестру  Миколаївської ЗОШ,   керівник Надія Василівна Комлик; ансамбль народних інструментів «Дивограй» Капітанівської ЗОШ, керівник  Центру художньо-естетичної творчості  Мельник Ігор Євгенович; хореографічний колектив «The best» ЦХЕТУМ, керівник  Олійник Ліана Анатоліївна; солістка танцювального колективу  Черкаської ЗОШ Ксенія Золотова, керівник Фролова Галина Іванівна; вокальні ансамблі: «Марічка» Гвардійської ЗОШ, «Бельканто» ЦХЕТУМ,   «Гроно калини» та «Мальви» Піщанської та Миколаївської ЗОШ,    керівники Барна Інна Олександрівна,  Солдатова Дар*я Володимирівна, Ященко Зоряна Григорівна та  Лисогоря  Валентина Петрівна; академічний спів Шишацької Анастасії ЦХЕТУМ, керівник Солдатова Д.В., віртуозна гра на баяні Козак Інни з Миколаївської ЗОШ, керівник Мирошник Дмитро Васильович, та на акордеоні Єгора Фомича з Орлівщинського НВК, керівник Зайченко Тамара Миколаївна. Високо оцінили журі і палкі не ложні  вуста юної Карини Новик вихованки ЦХЕТУМ, /керівник Бейник Світлана Іванівна,/  на думку журі, ця маленька дівчинка заслуговує на участь у  конкурсі «Україна має талант» а цьогорічному випускнику  Піщанської ЗОШ,  Богдану Жигалко, /керівник Калітієвська Олеся Юріївна/  було рекомендовано продовжити навчання  у театральному ВУЗі. Приємні враження залишили по собі: зразковий  хореографічний колектив «Надія», «Шарм»,  «Водограй», та ансамбль бального танцю «Мрія», які представляли Піщанську, Черкаську школи Прещепинську  ЗОШ № 1 та № 2 керівники  Зоя Іванівна Дуб, Галина Іванівна Фролова, Євгенія Іванівна Чухліб та Наталія Олександрівна Головіна.  Теза - любов до України червоною стрічкою пройшла крізь виступи Приходько Ольги,  Богдана Горяного,  Рябошапки Аліни учнів Хащівського НВК, Меліоративної та Миколаївської ЗОШ, керівники Ксенія Олександрівна Саксонік, Людмила Іванівна Десятирик, Віталій Валерійович Крат. Цікавими жанровими родзинками відзначилися: юні еквілібристи з Гвардійської ЗОШ -  Каркан Олександра і Жовтяк Владислава, керівник Ірина Андріївна Сіманько; ВІА «All  inclusive» Попасненської школи, керівник    Борис Борисович Чупахін та знаний в районі  ансамбль ложкарів Керносівської школи «Сонячні ритми», керівник Валентина Миколаївна Багач.

Хочеться відмітити великий виховний потенціал таких заходів, які торкаються кожної дитячої душі, спонукають замислитися над сьогоденням, духовними цінностям народу та кожного з нас.  Цей творчий форум і цього річ довів, що у загальноосвітніх та позашкільному навчальному закладі  відділу освіти, /начальник Щербакова Олена Володимирівна,  директори шкіл: Тесленко О.О, Лебедєва І.В, Жмур О.І, Надточій К.А, Малиновська Т.Г, Коломієць Л.В,  Антоненко Н.В, Бондаренко Т.П, Чабан В.В, Шомахова О.А. Плавуцька Л.П/ створюються належні умови і відповідне середовище для художньо-естетичного виховання обдарованої учнівської молоді.

Півтори години пролетіли, немов мить. Концерт завершився оваціями на адресу юних артистів  вкотре підтвердивши: наш район багатий талановитими дітьми.

Свято вдалося. Стихли дитячі голоси, вимкнено у залі світло… Але шлях до щасливого майбуття, до вершин творчості, досконалості та всебічної підтримки дитячої обдарованості продовжується.

Методист відділу освіти Новомосковської РДА Приходько Ольга Іванівна