До Дня вшанування учасників бойових дій

14 лют. 2017
З нагоди проведення заходів до Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав в Перещепинській ЗОШ І-ІІІст №1 в школі було заплановано та проведено ряд заходів. Це оновлення тематичного стенду «Афганістан - наш біль і пам’ять», розміщеного в історичній рекреації школи, пошукова робота та збір матеріалів про учасників афганської війни та сімей загиблих воїнів. А 13 лютого 2017 року було проведено вечір-зустріч з ветеранами афганської війни жителями міста Перещепине. На заході були присутні почесні гості: Народний депутат України Нестеренко В.Г., голова районної ради Книжник Н.В., в.о. голови РДА Чечеленко В.В., депутат Дніпропетровської обласної ради Мазан Ю.В., голова Новомосковської об’єднаної ради ветеранів Афганістану, воїнів-інтернаціоналістів Коваленка В.В., голова Перещепинської міської ради Малицький В.В., керівники та представники підприємств та організацій міста, інші почесні гості. 26 ветеранів афганської війни, присутні на заході, отримали щирі слова подяки та подарунки від Народного депутата, адміністрації району, а від учнів школи - привітання у вигляді красивих віршів пісень і танців.

Прожив «свою» пісню, «Це не твоя війна…», на сцені учень 8-Б класу Шестіпалов Богдан, Коваленко Карина, з глибиною в душі, прочитала вірш «Українському солдатові присвячується», присвячений українським воїнам учасникам АТО, як завжди зачарував глядачів своїм виступом шкільний хореографічний колектив «Водограй» з композицією «Віра.Надія.Любов», керівник Чухліб Є.І.. Прекрасно справилися зі своїм завданням ведучі заходу вчитель історії Білик О.Б. та учень 10 класу Куцак Вадим.  Після  урочистостей в актовій залі школи, воїни-афганці зібралися біля стенду, присвяченого їм та їхнім побратимам , де вони поспівали під гітару свої  «афганські» пісні, поспілкувалися у сімейному колі, переглянули нову експозицію, присвячену  воїнам АТО, жителям нашого міста,серед яких вже є і діти воїнів-афганців.

Ведучі заходу  повели розмову  про те, що ми звикли говорити про афганську війну, як останню, в якій приймали участь, не по своїй волі, наші земляки. Та на превеликий жаль сьогодні  події на Сході нашої держави змусили багатьох  синів взятися за зброю, стати на захист кордонів і Незалежності нашої держави.

Сьогодні ми говоримо  й про них і віддаємо шану і повагу Вашим нащадкам: молодим,запальним, героїчним і самовідданим хлопцям- перещепинцям, нашим ровесникам.

Провівши пошукову роботу ми  зібрали деяку інформацію про наших земляків і розмістили її на ось цьому стенді «Хоробрі серця учасників АТО». Вшановуючи їх славу ми присвячуємо їм сьогоднішні сторінки історії нашої держави.

Плахотіна Л.В.,заступник директора школи з ВР