ДНЗ «Сонечко»

12 груд. 2016
Згідно плану роботи відділу освіти Новомосковської райдержадміністрації 09 грудня 2016 року на базі КЗ ДНЗ «Сонечко» Мар’янівської сільської ради пройшов районний семінар за темою "Національно-патріотичне виховання в умовах соціалізації особистості дошкільників".

Патріотичне виховання дітей  в дошкільних навчальних закладах Новомосковського району

Одним із завдань дошкільної освіти, визначених у статті 7 Закону України "Про дошкільну освіту"  та згідно вимог Концепції національно-патріотичного виховання найважливішим є виховання у дітей любові до України, шанобливого ставлення до рідної мови, національних цінностей українського народу.

Виховання любові до Батьківщини, до своєї Вітчизни – завдання надзвичайно  складне, особливо коли мова йде про дітей дошкільного віку. І саме тому, з метою розширення та підвищення рівня проінформованості вихователів дошкільних навчальних закладів району  щодо питань національного виховання дошкільників в умовах сьогодення, розкриття шляхів реалізації завдань патріотичного виховання як складової національного виховання через призму Базового компоненту дошкільної освіти, згідно плану роботи відділу освіти Новомосковської райдержадміністрації, 09 грудня 2016 року  на базі  КЗ ДНЗ «Сонечко» Мар’янівської сільської ради пройшов районний семінар за темою "Національно-патріотичне виховання  в умовах соціалізації  особистості дошкільників".

Відомо, що Батьківщина починається з любові до тієї землі, на якій ти народився і живеш. Але просто любити свою землю недостатньо, потрібно знати її історію, культуру, визначні місця, володіти мовою та знати відомих людей. Щоб дитина вийшла в дорослий світ підготовленою, вона має пізнати близьке, рідне, відчути себе його частинкою. Любов до Вітчизни починається з любові до своєї Малої Батьківщини – місця, де людина народилася. Дошкільний період – найбільш сприятливий для формування громадянських рис особистості.

Педагоги дошкільного навчального закладу «Сонечко» під керівництвом завідувачки  Бичівник Віри Миколаївни познайомили учасників семінару  з методами та шляхами виховання у дітей любові до рідного краю. Відкрила семінар методист відділу освіти Мірошниченко Тетяна Миколаївна та запропонувала на розгляд присутніх досвід роботи педагогів дошкільного навчального закладу «Сонечко» при формуванні  національно-патриотичного виховання в умовах соціалізації  особистості, як однин із найпріоритетних освітніх напрямів.

Завідувач  Бичівник Віра Миколаївна  ознайомила  присутніх  з матеріалами згідно, яких в закладі  проходять заняття,ігри та розваги  з формування навичок патріотичного виховання. Продемонструвала презентацію на тему «Розвиток соціально-комунікативної компетентності дитини». Виховувати дитину – це  свята  справа  педагога.  Так як лікар досліджує  органи  хворого,  вихователь  повинен  вдумливо, уважно, терпляче  досліджувати, вивчати  розумовий, емоційний, моральний розвиток дитини.

Учасники семінару із захопленням переглянули відкрите заняття – подорож «Україна  – моя  Батьківщина», яке підготувала  вихователь старшої групи  Сибірцева Алефтина Миколаївна.

У народі кажуть: добрий приклад — кращий за сто слів. Вихователь  групи середнього дошкільного  віку  Мосьпан Тетяна Вадимівна  провела   тренінг з педагогами  на  тему «Формування навичок ефективної взаємодії педагогів  з  національно- патріотичного  виховання в  умовах  соціалізації особистості»

Зі словами вдячності звернулася  голова  Мар’янівської  сільської  ради Сахненко Надія Олексіївна, яка є постійним гостем та співучасником виховних заходів , що проводяться в дошкільному закладі.

Завідувач Бичівник Віра Миколаївна узагальнила матеріали та надала методичні рекомендації педагогам про засоби патріотичного виховання в дошкільному закладі.

Присутні подякували організаторам заходу за чудові емоції й цікаві творчі ідеї.