Семінар педагогів - організаторів, Голів дитячих орсередків НРДСОКОЛ

17 жовт. 2018
Радились, навчались, спілкувались

Співрозуміння, співробітництво, співтворчість – запорука успішного виховання

Чудової сонячної днини – 17 жовтня – ЦХЕТУМ гостинно зустрів учасників семінару – педагогів-організаторів, голів дитячих осередків Новомосковської районної дитячої спілки організацій, клубів, об’єднань та лідерів (НРДСОКОЛ).  Сьогодні громадське об’єднання дітей, підлітків і дорослих (засноване 2002 року за ініціативою районного відділу освіти та методиста Приходько О.І.) налічує 3258 чоловік у 25 школах району. Це середовище, в якому учні задовольняють свої природні потреби в діяльності та спілкуванні. Дитячий осередок – це місце, де учні виконують ролі керівників і організаторів, де діють відповідні органи самоврядування, свої правила поведінки, створюються найсприятливіші умови для виховання.

Учасники семінару ознайомилися з результатами діяльності НРДСОКОЛ за 2017/2018 навчальний рік та з пріоритетними напрямками роботи на 2018/2019 навчальний рік. Ключове питання семінару - формування життєвих компетентностей, виховання національної свідомості школярів через систему виховної роботи дитячої організації. Сприяння становленню компетентної, творчої особистості громадянина України – мета діяльності НРДСОКОЛ. У її основі – співрозуміння, співробітництво і співтворчість. Діяльність в дитячому осередку, створення ситуації психологічного комфорту, встановлення відносин з дитиною на основі довіри, успіху  діяльності – це кроки до самоповаги, а в майбутньому – шлях до самореалізації та самовдосконалення.

Досвідом роботи поділилися з колегами як досвідчені, так і молоді педагоги. Голова д/о “ Дружба” Хащівського НВК Дерев’янко Н.О. розповіла про виховання національної свідомості школярів. Федишин О.В.( д/о “ Шхуна майбутнього” Новостепанівського НВК) поділилася методами і способами формування творчої працелюбної особистості, які використовує в своїй роботі. Жадан І.В. ( д/о “Козачата” Губиниської ЗОШ №2) познайомила присутніх з власним баченням розвитку активної життєвої позиції учнів шляхом їх залучення до участі і проведення масових заходів. Спільне, що об’єднувало виступаючих, -  це пріоритетність активних методів, що  ґрунтуються на демократичному стилі взаємодії, довір’ї  і чесності. Направити енергію кожної дитини в потрібне русло, трансформувати її в життєві компетентності й, головне, вірити, що кожен вихованець по-своєму унікальний і має чудові особисті якості, може й непомітні на перший погляд, - завдання кожного, хто працює з дітьми.

Спогадами і враженнями про участь у традиційному конкурсі “Кращий педагог-організатор” поділилися конкурсанти різних  років: Клименко С.В. - “Пані Творчість 2002” (Піщанська ЗОШ), Косенко Л.Ф. - “Кращий педагог-організатор 2002” (Мар’янівська ЗОШ), “Кращий педагог-організатор 2005” -  Чозгіян Т.Я. (Левенцівська ЗОШ), “Кращий педагог-організатор 2007” – Маштак Л.В. (Гнатівський НВК), “Пані Талант 2009” - Дащенко Н.М.(Орлівщинський НВК), “Талант 2011” – Чорний К.І. (Видвиженівська ЗОШ), “Пані Талант 2014” – Жадан І.В. (Губиниська ЗОШ №2.,  “Пані Талант 2017” – Дерев’янко Н.О.(Хащівський НВК),  Федишин О.В. - “Кращий педагог-організатор 2017” (Новостепанівський НВК). Незважаючи на різні думки, які прозвучали під час обговорення , вирішили: конкурсу “Кращий педагог-організатор 2019” – бути!