Акція "Марш миру" Перещепинської ЗОШ І-ІІІ ст. №1

8 трав. 2018

Пам’ятаючи – перемагаємо…

Починаючи з травня 2015 року Україна розпочала нову традицію святкування 8 та 9 травня в європейському дусі пам’яті та примирення. Саме 8 травня в День пам’яті та примирення та Перемоги над нацизмом у Європі учні та педагоги Перещепинської ЗОШ І-ІІІст№1 із залученням громадськості організували та провели Марш Миру, маршрут якого пройшов від школи до пам’ятника «Воїнам-визволителям» у міському парку ім..Шевченка. До цієї акції запрошувалися всі небайдужі та активна громадськість. Учні школи , разом з батьками та педагогами , несли в руках квіти, написи з прізвищами та іменами, портрети рідних  бабусь та дідусів, прабабусь та прадідів, які загинули в роки Другої Світової, а також  виготовлені саморуч плакатами  «Пам’ятаймо заради майбутнього» та «День пам’яті та примирення» .

Біля пам’ятника  було проведено мітинг-реквієм під час якого учні 11 класу Базя Анастасія та Куцак Вадим нагадали присутнім про те, скільки для української землі коштувала Друга Світова. Від старшого покоління до слова було запрошено почесного жителя міста , директора районної бібліотечної системи Селіхову Юлію Миронівну. Тишею, зачарованою сьогоденною весною, вечірніми сутінками, запаленими свічками  та покладанням квітів вшанували пам’ять загиблих у роки страшної війни. Не забули згадати і сьогоднішніх воїнів, які боронять рубежі нашої Батьківщини. Шкільний хореографічний колектив «Водограй» виконав дві композиції для різних поколінь і епох: у знак пам’яті воїнів Другої Світової – «Синий платочек», а для сьогоднішнього покоління – «Не твоя війна».

Така акція проводилася учнями та педагогами нашої школи вперше. І хай у  ній участь взяло не так багато громадян (біля ста), але кожен, хто прийшов зробив це щиро і це відчувалося в поглядах, словах, діях.

Чимало свят дарує нам весна,

Як рідний дім повернення з дороги.

Та є найбільш хвилюючим для нас

Величне свято Перемоги.

Це свято не затьмариться в віках.

В цей день нестимуть люди завжди квіти,

Не обміліє пам»яті ріка-

В серцях нащадків буде вічно жити.

Заступник директора школи з ВР Любов Плахотіна