Уроки звитяги для підростаючого покоління

8 трав. 2021
До Дня пам’яті та примирення та Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні у закладах освіти Губиниської селищної ради проведено освітньо-виховні заходи, спрямовані на вшановування пам’яті кожного, хто боровся з нацизмом, а також жертв війни.

У Вільненському ЗЗСО проведено бібліотечний дайджест “Листи з 45 – го”, панорама слави “Шлях до Перемоги”, акція турботи “З подякою про мирне небо”, операція “Обеліск”, проєкт “Жива пам'ять”  сприяли виховання у молоді почуття патріотизму, національної гідності, готовності до захисту своєї держави, шанобливого ставлення до старшого покоління. Родзинкою Єдиного  уроку звитяги “Шануємо! Пам’ятаємо! Перемагаємо!” стали історії про відомих постатей та героїзм борців за незалежність України у ХХ та ХХІ століттях, в тому числі сучасних захисників нашої держави. Невід’ємна складова віче пам’яті “Маки примирення”, ініційованого учнівським урядом, - покладання квітів до меморіальної стели загиблим під час Другої світової війни у селі як акт великої подяки за сьогоднішній день.

Під час проведених заходів вчителі зробили акцент на людському вимірі війни, а не лише на геополітичних чинниках, військовій стратегії й тактиці, згадали і вшанували звитягу ветеранів, котрі боролися з нацизмом і перемогли його, а також інших, кого торкнулась війна – військовополонених, остарбайтерів, підпільників, дітей, жінок, які постраждали від окупації і бойових дій, що прокотилися через їхні міста і села, формували національно свідоме підростаюче покоління, провели паралелі між минулим і сьогоденням.

Наш доземний уклін, безмежна вдячність та глибока шана визволителям української землі, які ціною власного життя відстояли честь та гідність батьківщини. Ми згадуємо всіх, чиє життя забрала війна і завдяки кому ми гордо звемося українцями. Малята ЗДО «Чебурашка» вшановують пам'ять своїх дідів-прадідів та дякують їм за їх щасливе сьогодення.

Минають роки, відлітають у вічність... Чимало років пролетіло з тієї тривожної ночі, коли замовкли останні постріли гармат, прийшов мир, за який заплачено ціною життя мільйонів  людей. Та пам'ять про них живе і понині, тому напередодні Дня  пам'яті та примирення, в Центрі позашкільної освіти Губиниської селищної ради  проходить низка традиційних патріотичних заходів.

Пам’ятаємо тих, хто загинув у роки Другої світової війни, хто звеличив нашу землю, героїв Небесної Сотні, воїнів та інших загиблих на Сході України у боротьбі за правду, справедливість, свободу, цілісність та єдність нашої держави.