Без права на забуття

15 лют. 2021
Заходи до Дня вшанування учасників бойових дій в Афганістані та на території інших держав

"Сріблом розсипані біль і сивина"

Щороку у лютневі дні біля пам’ятників афганцям збираються бойові побратими, воїни-інтернаціоналісти, які згадують обпалені війною свої молоді роки, стоять мовчки і схиляють голови  за тих, хто не повернувся до рідних домівок, батьків, сімей.  15 лютого 1989 року скінчився рахунок загиблим.

З метою вшанування громадян України, які виконували військовий обов’язок та брали участь в урегулюванні військових конфліктів на територіях інших держав, на честь глибокої поваги і шани до учасників афганської війни  у КЗ “Вільненський НВК “Школа – дошкільний заклад” до Дня вшанування учасників бойових дій на територіях інших держав було організовано і проведено ряд заходів. Уроки мужності, години спілкування, інтерактивні бесіди біля виставки, перегляд відеоматеріалів дали можливість здобувачам освіти закладу розширити свої знання з теми та ознайомити їх з архівними фото земляків. Тематична арт-вітальня “Присвята воїнам-інтернаціоналістам” запросила до матеріалів виставки “Сріблом розсипані їх біль і сивина”, а інформаційні експрес-хвилини розкрили зміст події ХХ століття. У 10 класі проведено діалог-роздум під назвою “Без права на забуття” в якому старшокласники взяли активну участь, обговорюючи тему. Корисним став і історичний екскурс для випускників “Опалені війною”, під час якого учні дізналися про нелегкі долі та подвиги військових. Діти малювали малюнки, декламували вірші, цитували спогади воїнів.

Цей день нерозривно пов’язаний з минулим. Він наповнює серця кожного безмежною подякою батькам і дідам, щастям народитися і жити в мирі і достатку. Юні патріоти своєї рідної держави знають і пам'ятають про те, щоб жахливі події ніколи не повторилися.

Лідія Шерстюк

бібліотекар Вільненського ЗЗСО