Оцінування якості дошкільної освіти

12 жовт. 2020
ECERS - інструмент для оцінки якості дошкільної освіти. Він дозволяє оцінити якість дошкільної освіти відповідно до міжнародних стандартів.

Вперше в Україні відбудеться оцінювання якості освітнього процесу в закладах дошкільної освіти за міжнародною методикою EarlyChildhoodEnvironmentRatingScale (ECERS-3).

Зазначимо, що методика ECERS є універсальною й застосовується у 30-ти країнах світу, незалежно від умов, особливостей освітніх систем країн. Всесвітньо визнана надійність і валідність шкал свідчить про їхню ефективність у дослідженні та оцінюванні діяльності закладу дошкільної освіти, що дасть змогу комплексно виміряти якість дошкільної освіти в Україні.

Заклади дошкільної освіти Новомосковського району забезпечені інструментаріем для участі в проведенні дослідження.

Сильною стороною цієї методики є її практичний характер – вона дасть змогу педагогам побачити сильні та слабкі сторони, можливості та ризики в освітньому процесі закладу дошкільної освіти, сприятиме професійному розвитку вихователів.

Важдиво, що під час застосування методики ECERS-3 оцінюються не результати дітей, а те, що саме впливає на їхній розвиток, здоров’я і благополуччя – організація освітнього середовища, види навчально-пізнавальної діяльності, характер взаємодії між вихователями і дітьми, між самими дітьми, повсякденні практики особистого догляду.