Розвиваємо критичне мислення

2 жовт. 2019
У комунальному закладі освіти “Миколаївське навчально –виховне об’єднання “Заклад загальної середньої освіти – заклад дошкільної освіти” (опорний заклад) Новомосковської районної ради Дніпропетровської області 25 вересня 2019 року був проведений районний майстер-клас на тему: «Технології розвитку критичного мислення як засобу формування мисленнєвої діяльності молодших школярів в умовах НУШ».

У ході зустрічі було розглянуто структуру уроку розвитку критичного мислення, яку представила керівник ШМО Пономаренко О.В. Панельну дискусію «Методика запитань в системі розвитку критичного мислення» провела вчитель початкових класів Клименко Л.І. Клименко Л.І. познайомила з технологіями «Швидке знайомство з книжкою», «Читання з передбачуванням», що використовується на уроках літературного читання. Овсієнко Л.О. познайомила з методикою проведення вправ «Ромашка Блума» та «Кубик Блума». Вчителі початкових класів взяли участь у створенні запитань різного типу: простих , складних, оціночних, причинно-наслідкових. На уроках «Я досліджую світ» Кучеренко Н.П. активно використовує методики «Кластер» та «Подвійний щоденник». Саме з цими технологіями були познайомлені присутні вчителі початкових класів. Приклади застосування методик критичного мислення, а саме: «Риб'яча кістка», «Сенкан» - на уроках природознавства продемонструвала Пономаренко О.В. Підводячи підсумки зустрічі педагогів, методист відділу освіти Алексєєва Н.О. наголосила на важливості розвитку критичного мислення у молодших школярів, адже в Концепції Нової Української Школи це є одним із наскрізних завдань.