Семінар – практикум

11 лист. 2018
31 жовтня 2018 року Семінар – практикум вчителів зарубіжної літератури та російської мови «Створення дидактичних моделей з інтерактивною складовою як засіб підвищення якості навчання»

Мета:

• активізувати знання педагогів з питань використання інтерактивних методів навчання;
  • сприяти підвищенню рівня професійної майстерності вчителя;
  • формувати творчий підхід до використання інтерактивних методів з урахуванням індивідуальних особливостей учнів.

Очікувані результати:

• удосконалення вміння вчителів моделювання уроків з інтерактивними технологіями;
  • практичне застосування нових дидактичних моделей в практиці вчителів району;
  • підвищення рівня освітніх послуг.

На виконання плану роботи районного методкабінету в Піщанській ЗОШ 31.10.2018 року відбувся районний семінар-практикум вчителів російської мови та зарубіжної літератури на тему «Створення  дидактичних моделей з інтерактивною складовою як засіб підвищення якості навчання», який провела Борисова Н.М., керівник РМО вчителів російської мови та зарубіжної літератури. На початку зустрічі учасники семінару ознайомились  з планом та завданнями семінару, а також з  питаннями, що обговорюватимуться.

Основними завданнями семінару було підвищення рівня освітніх послуг за допомогою впровадження дидактичних моделей з використанням інтерактивних технологій, формування творчого підходу до  використання інтерактивних методів з урахуванням індивідуальних особливостей учнів.

Учасники семінару ознайомилися з презентацією «Створення  дидактичних моделей з інтерактивною складовою як засіб підвищення якості навчання», яку підготувала Пиріг О.В,, вчитель зарубіжної літератури та російської мови КЗ «Перещепинський ОЗ». В даній презентації звертається увага на ефективність інтерактивних технологій, а саме використання кроссенсу,  скрайбінг-технологій, інтелект-карт, постерів, мемів.

Борисова Н.М. провела консультацію, під час якої нагадала про роботу Обласних філологічних творчих майстерень, завданнями яких є підготовка матеріалів для проведення уроків відповідно до сучасних вимог.

Практичну частину семінару було присвячено  створенню виготовленню інтелект-карт. Вчителі були поділені на творчі групи, кожна з яких отримала своє завдання: створити інтелектуальну карту до творів зарубіжної літератури, які вивчаються в 5 – 11 класах. Всі працювали з великим задоволенням та показали гарні результати.

Під час проведення методичного консиліуму були вирішені питання щодо проведення районного фестивалю «Чарівний світ зарубіжної літератури», ІІ етапу Всеукраїнських олімпіад та інші організаційні питання.

На  завершення семінару вчителі    отримали методичний буклет для практичної роботи , який підготувала Пиріг О.В.

Підсумком семінару є методичні рекомендації щодо застосування інтерактивних технологій  на уроках російської мови та зарубіжної літератури.

РЕКОМЕНДАЦІЇ РАЙОННОГО СЕМІНАРУ-ПРАКТИКУМУ

вчителів російської мови та зарубіжної літератури

1.    Використовувати в своїй роботі дидактичні моделі з інтерактивною складовою.

2.    Впроваджувати інтерактивні технології з урахуванням індивідуальних особливостей учнів.

3.    Підвищувати рівень освітніх послуг.